Asgardia currency

Dear User of asgardia.space!

We could not recognize you, sorry :( This voting is only for Residents of Asgardia. Please Log in or Sign up, and accept the Constitution if you want to become a Resident of Asgardia.

Accept the Constitution

Currencies contest

Your opinion is very important to determine and analyze the possible system of Solar conversion in open currency markets and its ratio to the main fully convertible currencies chosen by Asgardians for this purpose.

Voteloader
Mar 27, 02 / Mar 24, 18 18:32 UTC

Asgardia, ekonomisini oluşturmak için üretim yapmak zorundadır. Yalnızca dünyayı göktaşı (asteroid) tehlikesinden koruma görevi ile ne kazanabilir? Asıl yapması gereken göktaşındaki değerli madenleri çıkarmak olmalıdır. Bu iş er-geç yapılacaktır. Çünkü göktaşlarındaki madenin yıllarca insanlığa yeteceği söyleniyor. Dünya kaynaklarının da yakında biteceği ve dünyadan taşınmamız gerekeceği gözönüne alınırsa bu madenlere gereksinimimiz olduğu açıktır. Buradaki çok önemli soru göktaşı madenciliğinin ‘insanlık yararına mı yapılacağı’ yoksa ‘yağma olarak mı yapılacağı’ dır. Görülüyor ki bazı şirketler ‘göktaşı madenciliği’ ne hazırlanıyorlar. Burada İnsanlığın yararı gözetilmezse dünyadaki eşitsizliğin ve ekolojik çöküşün aynısı dış uzaya da taşınabilir. Dış Uzay Anlaşması’nın 1. Maddesi ‘Dış uzayın keşif ve kullanılmasının SERBEST olduğu ve bu faaliyetlerin İNSANLIĞIN YARARINA yapılması gerektiği’ nisöylüyor. Kabul edilmeyen AY ANLAŞMASI da ‘Dış uzaydaki gök cisimlerinde bulunan kaynakların çıkarılması ve dağıtımı , üzerinde anlaşılan uluslararası bir rejimle gerçekleştirilir’ diyor. Bu durumda dış uzayda yapılacak ekonomik faaliyetlerin disipline edilmesi gerçeği ile yüzleşmek zorundayız. Bunun için de Dış Uzay Anlaşması’nın güncellenmesini gündemimize almamız gereklidir. Güncelleştirme yapılmazsa, kural tanımazlarca bu anlaşmanın delinmesi engellenemez ve haksız yarış sürer. Bu güncelleştirme girişimine Asgardia’nın öncülük etmesi iyi olur. Çünkü ONE HUMANITY-ONE UNITY anlayışında olan yeni kurulacak bir devletin bu konudaki girişimi hem etkili, hem de sempatik olabilir. Böylece devletlerin (ve ulusların) çıkarları eşit olarak sağlanacak ve teknik sorunlar (Bogota Bildirisi vb.) ele alınarak insanlığın ileri doğru sıçramasına yardım edilecektir.

Apr 5, 02 / Mar 30, 18 23:14 UTC
Greetings! I want your vote. Let us build the Society that will serve as an example and parameter for those who have remained in the Error of the repetitions of the old paradigms. See my platform. https://asgardia.space/en/elections/candidates/Portuguese/25668/
Asg 9, 02 / Jun 26, 18 21:05 UTC
I am proud to be a asgarian i hope we can make the world better its my first day i can speak german turkish and english
Asg 10, 02 / Jun 27, 18 15:46 UTC
Welcome to Asgardia. I wish you to work on behalf of humanity. Good luck!
Asg 10, 02 / Jun 27, 18 12:18 UTC
In the future with our country's rising,new jobs will created by itself and now we have too much way to go. This is just the start point. Good luck for all of us!
Asg 10, 02 / Jun 27, 18 16:02 UTC
New jobs are not created by itself, they are created by planning. I wish you to work on behalf of humanity and to plan long-term. Welcome!