Sep 28, 02 / Oct 7, 18 06:53 UTC

Library  

I think ASGARDIA should build an online library. What do you think?

Oct 2, 02 / Oct 9, 18 13:37 UTC

Yeah, an online library will be useful for users. You can create something like https://gradesfixer.com/free-essay-examples/movies/ and people will have an opportunity to find information, which they need.

Apr 20, 03 / Apr 14, 19 15:09 UTC

Greetings to all of you. 

ENG : Thank you for talking about this. It's a nice coincidence and a topic I'm interested in. I am a member of the citizenship committee in the parliament and I would like to inform you that I have a file I prepared to present to the parliament. This file is quite extensive and is a little bit beyond what you think a library file. We will talk about developments later.  I'd like to hear if you have any ideas. For example, what sections should be in the library.  google translate.

TUR : Hepinize selamlar. Bu konu hakkında konuştuğunuz için teşekkürler. Güzel bir tesadüf ve ilgilendiğim bir konu. Parlamentodaki vatandaşlık komitesinin bir üyesiyim ve size meclise sunmak için hazırladığım bir dosyam olduğunu bildirmek istiyorum. Bu dosya oldukça geniştir ve bir kütüphane dosyası olarak düşündüğünüzün biraz ötesindedir. Daha sonra gelişmelerden bahsedeceğiz. Herhangi bir fikriniz varsa duymak isterim. Örneğin, kütüphanede hangi bölümlerin olması gerektiği.

Citizenship Committe Member

My best regards.

  Last edited by:  ugur aydin (Member of the Parliament, Asgardian, Candidate)  on Apr 20, 03 / Apr 14, 19 15:15 UTC, edited 1 time in total.